Gothic
Gothic 3
Regały magazynowe LOG-SYSTEM
Gothic Net


Gothic III – Zapowiedź

Wielki znaczenie ma odgrywać tutaj reputacja bohatera. W zależności od podejmowanych działań zmieni się w istotny sposób stosunek napotkanych postaci do gracza. Jeżeli dokonasz jakiegoś szczególnie bohaterskiego czynu, możesz być pewien, że okoliczni ludzie będą cię traktować jak herosa. Oczywiście system ten działa w obydwie strony... W nowej odsłonie starego hitu, na wzór świetnego KotOR-a, będzie można rozwiązywać większość zadań także w zły sposób. "Wyznawcy" Beliara znajdą w końcu tu coś dla siebie :) Dzięki temu pojawią się także różne możliwe zakończenia gry.


Więcej interakcji...

Tym, co przede wszystkim uczyniło sławnym serię Gothic, były właśnie ogromne - oczywiście jak na cRPG - możliwości interakcji z otoczeniem. Świat wydawał się tu niesamowicie realny. Ludzie zajmowali się codziennymi sprawami: kowal wykuwał miecze, kucharze przygotowywali posiłki, straż miejska ćwiczyła zawzięcie w garnizonie, a nocą wszyscy powracali do domów lub popijali trunki w gospodach. Przykłady można by tu mnożyć chyba w nieskończoność... Oczywiście wszystko tu pozostanie i w trzeciej części cyklu. Jednak najbardziej ciekawie zapowiada się obietnica zrezygnowania ze skryptowania ruchów postaci niezależnych. Teraz wszystkie napotkane osoby mają posiadać pewną dozę "inteligencji", dzięki której czynności, jakie wykonują, będą wyglądać za każdym razem nieco inaczej. W praktyce oznacza to, że kowal za każdym razem podejdzie do kowadła zupełnie inną drogą, a każdy kolejny miecz wykona przy użyciu nieco innej kombinacji ruchów. Dzięki takiemu rozwiązaniu zachowanie napotykanych postaci zostanie choć trochę pozbawione owej irytującej niekiedy monotonności.

Wypada także wspomnieć o planach ulepszenia AI. Według zapowiedzi, każdy z przeciwników zareaguje zupełnie inaczej na twe działania. Niektórzy wrogowie, zamiast atakować w pojedynkę, będą się starali wciągnąć gracza w zasadzkę lub poczekają na posiłki. Jeszcze inni po prostu... uciekną, gdy uznają, że są słabsi od ciebie. Ulepszoną inteligencję widać będzie po zachowaniu się zwierząt. Część z nich ma preferować atak z zaskoczenia. W trójce nie będzie nic dziwnego w widoku skradającej się lub czającej się bestii.


Gildie odchodzą w cień...

No, może nie całkiem... w Gothicu 3 nie będzie już jednak przymusu nakazującego dołączenie się do jakiejkolwiek organizacji. Zawsze oczywiście graczom należącym do różnych gildii grać się będzie znacznie łatwiej niż tym nigdzie nie zrzeszonym - jednak przymusu nie ma... Większość ekwipunku, w tym i zbroje, pojawi się nareszcie w zwykłych sklepach. Jedynymi ograniczeniami będą tylko twoje umiejętności i zasobność sakiewki. Oczywiście przyłączenie się do jednej z kilkunastu (!) dostępnych gildii i organizacji da wymierne profity. Jednak - jak twierdzą sami twórcy, dołączenie do jednej z gildii wpływa na twoją reputację u innych. Niektóre grupy walczą ze sobą i dołączenie się do jednej z nich spowoduje automatycznie, że zwolennicy tych innych zaczną cię atakować. Wzorem "Nocy Kruka", w opisywanej grze pojawią się zarówno małe gildie i organizacje, jak i potężne stronnictwa. Zyskasz więc zarówno okazję dołączenia się np. do gildii złodziejskiej, jak i będziesz miał możliwość wstąpienia na służbę do jednego z wielkich książąt.

Tym razem - w odróżnieniu od poprzednich części - można w sprzyjających okolicznościach należeć jednocześnie do kilku różnych organizacji. Szczególnie ważne jest to dla magów, którzy aby zyskać dostęp do zaklęć, muszą dołączyć do jednego z kręgów magii. Według niepotwierdzonych informacji, pojawią się tutaj nowe odłamy magów. Oprócz znanych już nagów ognia i wody, spotka się się także magów ziemi (brąz/zieleń) i powietrza (biel), a wraz z nimi do panteonu bogów Gothica dojdą oczywiście nowe bóstwa. Każdy z kręgów magii będzie dysponował zupełnie innymi zaklęciami.


Wróć   I  |  II  |  III

Global Quality
GQcert.com
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty ISO 9001.

Zapraszamy na stronę firmy
Minsbud.pl
specjalizującej się w sprzedaży
materiałów hydraulicznych Kan-therm.
Czy Gothic 3 spełnił Twoje oczekiwania?
Tak
Nie
Nie wiem
Zapisz się, aby otrzymywać nowości ze świata Gothic prosto na swój mail za pośrednictwem portalu Gothic Net!
Designed by Skuteczni.pl