Gothic
Gothic 3
Regały magazynowe LOG-SYSTEM
Gothic Net


Gothic III – Zapowiedź

Wstęp...

Jak zapewne pamiętacie, część druga sagi Gothic kończyła się filmem przedstawiającym głównego bohatera żeglującego w stronę odległego kontynentu. Część trzecia rozpoczyna się właśnie w momencie, gdy ów statek dopływa w końcu do brzegów dawnego państwa króla Rhobara II.


Dlaczego użyłem w tym momencie słowa "dawnego"? Okazuje się, że w najnowszej odsłonie Gothica ludzie przegrali ostatecznie wojnę z orkami, a poszczególne księstwa Myrthany zaczęły się buntować przeciw swemu władcy. Wśród tego całego wojennego zamętu pojawia się nieoczekiwanie statek z kolonii górniczej Khorinis, a na nim nasz stary znajomy bohater. Tak, tak... po raz kolejny będziemy mieli okazję zagrać tą, jakże już znaną postacią. Tym razem jednak - w przeciwieństwie do części drugiej - zabawę rozpoczynamy, posiadając wyszkoloną i wyekwipowaną postać. Wprawdzie podczas długiego rejsu bohater ma stracić lwią część swoich (nabytych poprzednio) umiejętności oraz przedmiotów, ale tym razem nie będzie jednak już takim słabeuszem i nowicjuszem jak w poprzednich częściach cyklu.

Nie tylko jednak sam bohater będzie znajomy. W sequelu pojawi się także masa przyjaciół znanych z jedynki i dwójki. Spotkamy znów oczywiście nekromantę Xardasa (potężnego jak nigdy dotąd) oraz generała Lee... i nie tylko jego.

Kontynent...

Wróćmy na chwilę do opisu samego świata, w jakim nam przyjdzie żyć w Gothic III. Ma być on znacznie rozleglejszy niż w poprzednich częściach. Ogólnie mówiąc- akcja rozgrywa się na terenach królestwa Myrthany. Część nazw wyda się wam zapewnie znajoma, bowiem odwiedzimy w końcu tereny, o których dotąd można było tylko przeczytać bądź usłyszeć w poprzednich częściach. Zwiedzimy zatem między innymi Varrant, wraz z olbrzymią stolicą królestwa obleganą przez orków. Dojdziemy także do Nordmaru znanego ze słynnych kuźni i wyrobu magicznych broni. Gracze zyskają także możliwość dopłynięcia do archipelagu Wysp Południowych (Southeren Isles). Oczywiście znajdzie się także mniejsze dla ziem opanowanych całkowicie prze orków, czyli Północnych Krain (Northlands).

Co więcej, każdy z owych czterech obszarów zostanie podzielony na kilka mniejszych. Na przykład: na Varrant składać ma się głównie miasto, tereny sąsiadujące z nim, góra Archolos oraz słynne już bagna (miejsce największego zwycięstwa Lee). Każdy z tych terenów okaże się w każdym razie nie mniejszy od starej Doliny Górniczej. Łatwo więc zauważyć, że świat trójki stanie się większy od poprzednika nawet sześć razy! Zobaczymy zarówno zaśnieżone krainy północy, lasy, bagna, łąki oraz pola czy w końcu dżungle i pustynie dalekiego południa. To jednak jeszcze nie koniec! Każdej z czterech krain, składających się na Myrthanę, przypisany zostanie unikatowy styl architektoniczny. Sam Verrant jest najbardziej chyba zbliżony do tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie części cyklu. Wędrując na południe napotkamy natomiast cywilizację, której kultura zbliżona jest raczej do arabskiej...


Fabuła...

Wiecie już, że armie króla Rhobara II zostały ostatecznie pokonane przez siły orków, a ci przystąpili do oblężenia samego Verrantu. W tym samym czasie wybucha także rebelia skierowana przeciw królowi: poszczególni książęta zaczynają się buntować, zaś ich miasta odłączają się od królestwa. Mimo wszystko jednak wydaje się, że orkowie wcale nie zamierzają korzystać ze zwycięstwa i niszczyć resztek państwa ludzi! Poprzestają na obleganiu stolicy, szukając czegoś albo kogoś... Zadaniem gracza będzie oczywiście powstrzymanie orków i dowiedzenie się, co spowodowało ich nagłą inwazję.

Autorzy obiecują, że nie popełnią błędów znanych z dwójki, a fabuła gry nie będzie tak infantylna i przewidywalna. Tym razem - podobnie jak w świetnej pod tym względem jedynce - ma być ona pełna nieoczekiwanych zwrotów. Ocz ywiś cie oprócz samego wątku głównego, pojawia się w historii masa interesujących wątków pobocznych.

Także questy zapowiadają się dużo ciekawiej niż dotychczas. Każdy z nich można będzie rozwiązać na co najmniej kilka zupełnie różnych sposobów, nie zawsze siłowych. Wszystko to dzięki znacznemu zwiększeniu roli dialogów w rozgrywce. Poprzez odpowiednie prowadzenie rozmowy pojawi się szansa przekonania rozmówcy do swoich racji lub wyciągnięcia od niego potrzebnych informacji.


Wróć   I  |  II  |  III

Global Quality
GQcert.com
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty ISO 9001.

Zapraszamy na stronę firmy
Minsbud.pl
specjalizującej się w sprzedaży
materiałów hydraulicznych Kan-therm.
Czy Gothic 3 spełnił Twoje oczekiwania?
Tak
Nie
Nie wiem
Zapisz się, aby otrzymywać nowości ze świata Gothic prosto na swój mail za pośrednictwem portalu Gothic Net!
Designed by Skuteczni.pl