Gothic
Gothic 3
Gothic Net


Gothic III - Frakcje

Nordmarczycy

Jest to frakcja zamieszkująca skute lodem góry Nordmaru. Ich wioski są wysoko położone i trudno dostępne, dlatego rzadko miewają gości. Często nazywani mianem „Barbarzyńców z północy” Nordmarczycy jako jedyni wygnali Orków ze swoich wiosek i jak na razie mogą żyć w względnym spokoju. Każdy założony tam klan specjalizuję się w innej dziedzinie. W Klanie Ognia żyją jedni z najpotężniejszych wojowników na całym kontynencie. Modlą się do Innosa, który daje im siłę do walki. Klan Wilka zrodził najlepszych myśliwych i łowców. Potrafią oni zrobić ze zwierzęciem dosłownie wszystko od pozyskania skóry do usunięcia pazurów i kłów. Po mistrzowsku strzelają z łuku nieźli są też w walce mieczem. Podróżują też oni po całej krainie, przez co maja dużo informacji na temat tego, co dzieje się w kraju. Klan Młota z kolei kryje w sobie najlepszych kowali jakich widział świat. Potrafią wykuć każdy oręż, z każdego surowca jaki im wpadnie w ich silne, zdolne dłonie.

Nordmarczycy stworzyli grupę najlepszych wojowników szkolonych tylko i wyłącznie na walkę z Orkami. Określani mianem „Zabójców Orków” ubrani w grube pancerze z najtwardszej stali i skór zwierzęcych są zaporą niemal nie do przejścia. Ich ubiór świetnie sprawdza się w Nordmarze, przez co maja też przewagę nad oddziałami Orków.

Najlepsi kowale znajdują się właśnie w mroźnych górach Nordmaru. Jak dowiedzieliśmy się w kolonii od Iana, tylko wytapiacze rudy potrafią tak przetopić rudę, aby nie straciła swoich magicznych właściwości. Dodatkowo kują najlepsze bronie przeznaczone wyłącznie dla osób godnych tego zaszczytu, jak np. Król, czy bohater.

Koczownicy

Jak sama nazwa frakcji wskazuje prowadzą oni koczowniczy tryb życia. Wygnani przez Asasynów od ich źródeł wody, nieustannie wędrują po pustynnych piaskach. Aby przeżyć muszą oni atakować kupieckie karawany a czasami nawet wdawać się w walkę z wojskami Asasynów, czyli np. atakują miasta, co może doprowadzić nawet do wojny. Są można powiedzieć „buntownikami” pustyni, cenią sobie wolność, którą Asasyni im odebrali. Są jednością z Magami Wody, którzy są ich duchowymi przywódcami.

Magowie Wody również należą do ludu Koczowników. Gdy nadeszła wojna i rozpoczęły się walki o Myrtanę i Nordmar król Rhobar postanowił ich wysłać na Khorinis. Magowie sądzili że dzięki magicznej rudzie jaką mieli zdobyć król zdoła wygrać wojnę. Niestety mylili się, złoża się wyczerpały a Magowie utknęli na wyspie uwięzieni za magiczną Barierą. Udało im się jednak wrócić do Koczowników, ale teraz nie jest już dawniej, kiedy razem przemierzali pustynię. Niektórzy Magowie starają się szukać swoich dawnych kompanów, a niektórzy szukają artefaktów na pustyni.

Bandyci

Bandytów można spotkać wszędzie, na pustyni, w lasach, jaskiniach. Zawsze szukają okazji, żeby zarobić pieniądze, lub znaleźć cenne przedmioty. Dzielą na małe i duże bandy. Małe zazwyczaj atakują słabo chronione karawany i inne tego typu podobne zdobycze. Duże bandy natomiast ośmielają się nawet na ataki na miasto, aby zdobyć cenny łup.


Wróć  |I  |  II

Global Quality
GQcert.com
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty BRC, IFS, DPD, ISO 9001.

Zapraszamy na stronę firmy
Minsbud.pl
specjalizującej się w sprzedaży
materiałów hydraulicznych.
odwiedzin:
Aktualnie gości: 2
w tym
Na stronie: 2
Na forum: 0
    Na forum:
Postów:  21370
Użytkowników: 2228
Najwięcej było: 191
Czy Gothic 3 spełnił Twoje oczekiwania?
Tak
Nie
Nie wiem
Zapisz się, aby otrzymywać nowości ze świata Gothic prosto na swój mail za pośrednictwem portalu Gothic Net!
designed by skuteczni.pl