Gothic
Gothic 3
Regały magazynowe LOG-SYSTEM
Gothic Net


Gothic II Noc Kruka – solucja

Nowy Świat rozpoczyna się po przejściu przez uprzednio otworzony przez nas portal. Po jego drugiej stronie znajduje się równolegle położona świątynia, wychodzimy z niej i trafiamy na ruiny pewnego starożytnego miasta (Jarkendaru). Rozmawiamy z Saturasem oraz pozostałymi magami. Naszym głównym celem będzie zgładzenie Kruka (przywódcę bandytów) i uwolnienie jego więźniów z niewoli.

Na początek, potrzebny nam jest strój jednego z bandytów, jednak jedynym sposobem na jego zdobycie jest odwiedzenie piratów mieszkający na rozległej plaży Jarkendaru. Najpierw zaopatrujemy się w odpowiedni sprzęt u Cronosa (jednego z magów wody), po czym wyruszamy na zachodnią część wyspy.

Po drodze napotykamy niejakiego Jacka Aligatora (jednego z piratów). Po krótkiej pogawędce z nim, wybieramy się najpierw na polowanie na Bagienne Szczury. Dalej, spotykamy po drodze kolejnego pirata piłującego drewno, zagadujemy go, i idziemy z Jackiem dalej do Obozu Piratów. Ten jednak jeszcze chciałby zapolować w pobliskim kanionie, aby zdobyć jedzenie dla kamratów z plaży. Pomagamy mu oczywiście i po skończonej walce, Jack wysyła nas do Morgana (jednego z piratów). Wracamy więc z kanionu, i idziemy do miejsca, gdzie powstaje palisada. Przed wejściem spotykamy Henryego, który w zamian za swobodne wejście do obozu żąda od nas pieniędzy. Gadamy z nim, jednocześnie opuszczając początkowa cenę najniżej jak się tylko da, po czym wchodzimy na plażę.

Tam rozmawiamy z możliwie wszystkimi napotkanymi piratami, oraz wykonujemy wszystkie dodatkowe misje, dzięki czemu zyskamy sobie wielu wartościowych przyjaciół i trochę doświadczenia. W obozie można także podszkolić swoje umiejętności bojowe, między innymi u Morgana, czy też samego Henryego.

Gdy załatwimy nasze sprawy, kierujemy się do chatki z piracką flagą, przed którą siedzi Francis. Po rozmowie z nim, walczymy i zabieramy mu klucz do domu, jak się okazało Grega (kapitana piratów). Wchodzimy więc tam, i zabieramy wszystkie kosztowności (niestety nie ma tam poszukiwanej zbroi), a gdy będziemy gotowi do wyjścia, drogę zagrodzi nam Greg, który właśnie powrócił z Khorinis. Rozmawiamy z nim, i otrzymujemy strój pirata, a także dodatkowe zadanie.

Razem z drużyną własnoręcznie dobranych piratów, musimy wyczyścić cały kanion z mieszkających tam Brzytw. W tym celu rozmawiamy z piratami, i zbieramy możliwie dość dużą grupę. Teraz możemy iść do kanionu (tam gdzie byliśmy na polowaniu z Jackiem). Wybijamy więc wszystkie brzytwy, przy okazji staramy się nie wchodzić drogę mieszkającym w tamtej okolicy orkom. Po wykonaniu zadania, idziemy zdać raport kapitanowi, który kieruje nas do osoby posiadającej pancerz bandyty.

Teraz możemy spokojnie iść do Saturasa, i zdać mu raport ze wszystkiego, czego się dowiedzieliśmy. Rozmawiamy również z pozostałymi magami, i wykonujemy dla nich ciekawe dodatkowe zadania. Gdy będziemy już przygotowani, i odpowiednio wyposażeni, wybieramy się w drogę do Obozu Bandytów. Pamiętajmy jednak, że przed spotkaniem z bandytami należy założyć otrzymany w obozie piratów strój.

Zerkamy na mapę, i idziemy w kierunku rozległego bagna. Przechodzimy przez kładkę i pierwszy posterunek. Rozmawiamy z przyjaźnie do nas nastawionymi bandytami, i idziemy dalej, w kierunku dużego wejścia pilnowanego przez kilka osób. Rozmawiamy z nadzorcą bandytów z spoza obozu (Franco), i mamy dwie możliwości: albo go zabić, i przejąć pracę, albo wykonać u niego kilka zadań. Osobiście łatwiejszym wyjściem jest ta pierwsza możliwość, więc prowokujemy walkę, i zabijamy Franca, ponieważ i tak będziemy musieli to zrobić.

Teraz mamy prawo wejść do samego obozu, więc przechodzimy przez bramę. Od razu napotykamy kłopoty, pewien znajomy z Kolonii Karnej, zaczyna nas szantażować. Zgadzamy się mu pomoc, i idziemy do Estebana (osoba kontrolująca niewolników). Jak się dowiedzieliśmy, niedawno pewna osoba zaplanowała na niego zamach i my musimy dojść kto się tego dopuścił. Niestety nie będziemy w stanie mu pomóc, dlatego że okaże się iż zamachowiec miał słuszność (Esteban jest oszustem).


Podczas wykonywania większości misji przyda wam się wykonana przeze mnie mapa. Przedstawiłem na niej większość ważnych miejsc do których w trakcie przechodzenia gry będziecie musieli wstąpić.

Aby zobaczyć ją kliknijtutaj.


I  |  II

Global Quality
GQcert.com
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty ISO 9001.

Zapraszamy na stronę firmy
Minsbud.pl
specjalizującej się w sprzedaży
materiałów hydraulicznych Kan-therm.
Czy Gothic 3 spełnił Twoje oczekiwania?
Tak
Nie
Nie wiem
Zapisz się, aby otrzymywać nowości ze świata Gothic prosto na swój mail za pośrednictwem portalu Gothic Net!
Designed by Skuteczni.pl