Gothic
Gothic 3
Regały magazynowe LOG-SYSTEM
Gothic Net


Gothic II - Solucja - Rozdział IV


Rozdział IV: "Polowanie na smoki"

Po wejściu na teren Górniczej Doliny, od razu kieruj się na zamek. Tam porozmawiaj z Garondem (Szefem Ekspedycji), a następnie z Olrikiem, gdzie otrzymasz wiele cennych informacji na temat smoków i ich siedzib. Pierwszy z nich– Pandrodor (Smok Bagienny), znajduje się na zachód od zamku, na wielkim bagnie.

Idąc tam, napotkasz dwóch łowców smoków (Roda i Ciphera), którzy pomogą Ci w walce ze smokiem. Gdy już ujrzysz gada, koniecznie załóż Oko Innosa, które pozwoli Ci na rozmowę ze smokiem, a także tymczasowo uchroni przed jego atakami. Po wygranej walce, zabierz mu jego serce, po czym teleportuj się na zamek. Przy stole alchemicznym (przy pentagramie), ponownie naładuj Oko Innosa, a także odwiedź Garonda i Olrika, u którego dowiadujemy się o istnieniu kolejnego smoka – Pedrakana (Smok Kamienny). Zamieszkuje on potężną, skalną Fortecę, na południe od zamku.

Udajemy się tam i na miejscu zabijamy harpie, jaszczuroludzi, i innych strażników twierdzy. Zakładamy Oko Innosa i po krótkiej rozmowie, rozprawiamy się ze smokiem, pamiętając również o zabraniu serca. Wracamy jeszcze raz na zamek i załatwiamy wszystkie sprawy związane z wyprawą do kolejnego smoka – Feomathar (Smok Ognisty). Zamieszkuje on szczyt jedynego w Górniczej Dolinie wulkanu, więc chyba nie będzie problemu z dotarciem do jego siedziby.

Gdy dojdziemy na miejsce, zakładamy uprzednio naładowany artefakt i rozmawiamy z gadziną, po czym ją zabijamy. Jeśli chodzi o skarb Feomathara, to jest on ukryty wysoko na skałach i wbrew jego słowom, dotarcie tam jest banalnie proste. Zabieramy serce i wracamy na zamek. Powtarzamy wszystkie czynności i ruszamy na kolejną, ostatnią już wyprawę, do ostatniego smoka – Finkregha (Smok Lodowy). Jak wskazuje nazwa, jego siedzibę stanowią wielkie połacie lodowe, a znajdują się one daleko na zachód od zamku.

Udajemy się tam, napotykając po drodze całe mnóstwo jaszczuroludzi, lodowych golemów i innych bestii mających utrudnić nam spotkanie z najmocniejszym ze smoków. Można także natknąć się na łowców smoków (Sylvia i Bullka), którzy złożą nam pewną propozycję. Nie warto jednak im ufać i zamiast rozprawić się z golemami, jak najszybciej rozprawiamy się z nimi. Gdy uda nam się dotrzeć do smoka, standardowo zakładamy Oko Innosa, i wymieniamy zdania z gadem.

Kiedy odpowie nam na wszystkie pytania, bez chwili zastanowienia likwidujemy potwora. Czyścimy jego skarbiec, zabieramy serce i wracamy do siedziby paladynów. Tam otrzymujemy gratulacje i być może po raz ostatni zwiedzamy tamto miejsce. Po wykonaniu wszystkich dodatkowych zadań możemy powrócić do Khorinis, gdzie czeka nas rozdział V.


Wróć  I  |  II  |  III  |  IV  |  V  |  VI

Global Quality
GQcert.com
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty ISO 9001.

Zapraszamy na stronę firmy
Minsbud.pl
specjalizującej się w sprzedaży
materiałów hydraulicznych Kan-therm.
Czy Gothic 3 spełnił Twoje oczekiwania?
Tak
Nie
Nie wiem
Zapisz się, aby otrzymywać nowości ze świata Gothic prosto na swój mail za pośrednictwem portalu Gothic Net!
Designed by Skuteczni.pl