Gothic
Gothic 3
Gothic Net


Gothic II - Dołączenie do Straży Miejskiej


Aby móc zostać strażnikiem miejskim trzeba najpierw stać się obywatelem miasta Khorinis. Dokonać tego możemy tylko poprzez podjęcie pracy u jednego z mistrzów (Bosper, Harad, Constantino, Matteo, Thorben), oraz zdobyć poparcie przynajmniej czterech z nich. Teraz opisze jak zjednywać sobie przychylność kolejnych mistrzów.

Matteo:

Jego sprawa jest dość skomplikowana. Musimy udać się do Gritty, wydusić z niej dług w postaci 100 szt. złota, po czym zwrócić go właścicielowi. Możemy zrobić to w dwojaki sposób: zapłacic za nią, bądź też nastraszyć, że sprzedamy jej "graty" (nie polecamy zabójstwa).

Harad:

Dla niego musimy zdobyć broń orka. Jak to zrobić? Najłatwiej chyba odnaleźć ją w jaskini leżącej niedaleko wschodniej bramy miasta (po wyjściu kierujemy się w lewo). Jeśli jednak nie chcecie iść na łatwiznę, to patrzcie ponizej...

Bosper:

A by zdobyć jego poparcie musimy dostarczyć mu 6 wilczych skór (w tym celu musimy się jednak nauczyć je pozyskiwać). Najłatwiejszym sposobem na zdobycie tych skór jest wybranie się z Bartokiem na łowy.

Jeśli przy okazji chcielibyśmy załatwić sobie orkową broń, to idziemy z nim dalej... Po kilku chwilach toczymy walkę z samotnym orkiem. Jeżeli zakończy się ona Twoim zwycięstwem, wystarczy zabrać mu topór. Zarówno Bosper, jak i Harad będą zadowoleni.

Thorben:

Żąda on, aby magowie przebywający w mieście udzielili Bezimiennemu błogosławieństwa. Udajemy się więc do Vatrasa. On bezinteresownie udzieli nam błogosławieństwa, jeśli tylko prawidłowo odpowiemy na jego pytania. Jeśli zaś chodzi o drugiego maga - Darona, to problem jest trochę większy, gdyż za swoje usługi zażąda zapłaty...

Constantino:

Poleca nam zebranie wszystkich ziół z jego listy. Jest to dość trudne zadanie. By je ułatwić wystarczy udać się do Zurisa i porozmawiać z nim na temat miejsc występowania tychże roślin.

Po przekonaniu do siebie przynajmniej 4 mistrzów pozostaje tylko rozpocząć u któregoś pracę (Harad, Bosper lub Constantino). Od podjętego wyboru zależą obowiązki czeladnicze. Np.: podejmując pracę u Bospera, ten będzie nam płacił za każdą przyniesioną mu skórę. Jako pełnoprawny obywatel udajemy się do Lorda Andre. On mianuje nas Strażnikiem Miejskim.

Oto zadania, jakie nas czekają:

Pierwszym jest znalezienie Peck'a - strażnika odpowiedzialnego za wydawanie oręża. W celu rozwikłania tej tajemnicy udajemy się do "Czerwonej Latarni". Wchodzimy na górę i w jednej z komnat go odnajdujemy. Po krótkiej pogawędce sprawca całego zamieszania wraca do koszar. Powracamy do Lorda Andre, po czym mamy dwa wyjścia: powiedzieć mu mu całą prawdę, bądź też oszukać (bardziej polecamy, otrzymamy wtedylepszą broń).

Następnym naszym zadaniem jest zahamowanie nielegalnego handlu bagiennym zielem w mieście. Idziemy więc do Mortisa. Z rozmowy z nim wynika, że aby zdobyć zaufanie trzeba zdjąć zbroje strażnika. Robimy tak, a następnie wyruszamy do "Czerwonej Latarni". Tam zamawiamy upojną noc z Nadią. Na górze pytamy ją o ziele i za informacje płacimy 50 szt. złota. Wracamy na dół, kupujemy bagienne ziele u Borki (nie mówimy mu, że wiemy o tym od Nadii) i wracamy do Lorda Andre.

Dowódca straży poleci nam odnalezienie paczki ziela. Owa paczka znajduje się w pierwszym (od strony koszar) portowym magazynie. Tam rozprawiamy się ze strażnikiem, zabieramy mu klucz i opróżniamy kufry. Następnie zanosimy paczkę naszemu dowódcy i: albo mu ją przekazujemy albo zachowujemy tłumacząc to wrzuceniem do basenu portowego.

Do obowiązków strażnika miejskiego należy także ochrona farm opowiadających się za królem. Lord Andre chce abyśmy oczyścili pola Lobarta z polnych bestii. Jest to dość proste zadanie. Wystarczy zabić wszystkie polne bestie z obydwu pól.


Global Quality
GQcert.com
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty ISO 9001.

Zapraszamy na stronę firmy
Minsbud.pl
specjalizującej się w sprzedaży
materiałów hydraulicznych Kan-therm.
Czy Gothic 3 spełnił Twoje oczekiwania?
Tak
Nie
Nie wiem
Zapisz się, aby otrzymywać nowości ze świata Gothic prosto na swój mail za pośrednictwem portalu Gothic Net!
Designed by Skuteczni.pl