Gothic
Gothic 3
Regały magazynowe LOG-SYSTEM
Gothic Net


Gothic II - Potwory


Chrząszcz (10 xp) - Typowy okaz szkodnika ogrodowego. Ciężko go znaleźć gdyż jest mały. Można je spotkać przy farmach i uprawach ziemskich. Mają mało mięsa, ale za to bardzo smacznego.

Owca (10 xp) - Stworzenie wyłącznie hodowlane. Są one strzeżone przez pasterzy, którzy często donoszą władzom o zabiciu każdej z ich podopiecznych. Bardzo płochliwe i nerwowe, jednak ich mięso jest najlepsze w całym królestwie.

Cieniostwór (200 xp) - Bardzo niebezpieczne stworzenie. Preferuje ciche i ciemne puszcze oraz jaskinie. W dzień śpi, więc skradając się można do niego zbliżyć, jednak nie warto go budzić. Swoim olbrzymim rogiem przebija ofiarę na wylot, po czym jednym ruchem rozpruwa jej wnętrzności na dwa kawałki.

* Szkielet cieniostwora (300 xp)

Demon (600 xp) - Istota z piekła rodem, która nie zna niczego poza zemstą i nienawiścią. Żywi się tylko jedną rzeczą...strachem napotkanych stworzeń. Nikt nie potrafi zapanować nad nimi poza nekromantami.

* Książe demonów (1000 xp)

Goblin (50 xp) - Małe i pozorne stworzenie. Jego twarz jest ciągle chytrze uśmiechnięta, jednak w rzeczywistości potrafi zabić nieostrożnego przeciwnika nawet zwykłą pałką. Można je często spotkać w pobliżu trolli, jak i w przydrożnych grotach. Istnieje kilka odmian goblinów, oto dwie z nich:

* Czarny goblin (100 xp)
* Szkielet goblin (150 xp)

Harpia (180 xp) - Wiedźmy, które niegdyś zbyt oddały się nekromacji, przez co same stały się potępione. Niezwykle wredne i trudne do zliwkidowania, natychmiastowo atakują wszystkie napotkane przez nie istoty.

Jaszczur (120 xp) - Tak naprawdę bardziej spokrewniony z waranem niż ze zwykłą jaszczurką. Z pozoru flegmatyczny, jednak, jeżeli wyczuje niebezpieczeństwo, to w obronie swego gniazda potrafi biegać bardzo szybko.

* Ognisty jaszczur (210 xp)

Jaszczuroczłek (350 xp) - Jaszczur, który ewoluował znacznie szybciej niż jego czworonodzy pobratyńcy. Prawdopodobnie jest to spowodowane ich ciągłym przebywaniem w pobliżu wysoko rozwiniętych smoków. Stoją na tylnich łapach i znakomicie posługują się bronią.

Kretoszczur (50 xp) - To bardzo brzydkie stworzenie jest blisko spokrewnione ze zwykłymi szczurami, tyle że warunki, w których musiał żyć pozbawiły go sierści. Biega podobnie do wilka. Jest padlinożercą i nigdy nie pozwala innym zwierzętom dostać się swojej zdobyczy.

Krwiopijca - (60 xp) - Latające stworzenie sprawiające wrażenie dość ruchliwego. Żywią się jak ich nazwa wskazuje, ludzką i zwierzęcą krwią. Lubi przebywać w towarzystwie cieniostworów. W przeciwieństwie do innych owadów, nie boi się wody.

* Ognisty jaszczur (30 xp)

Ognik (60 xp) - Nietypowe, magiczne istoty stanowiące wytwór czystej energii. Nie mają nawet instynktów. Bardzo trudno je trafić ze względu na ich przebiegłość i niebywałą zwinność. Nie znają poczucia istnienia, żyją jakby w innym świecie, zupełnie nieznanym istotom materialnym.

Olbrzymi Szczur (40 xp) - Sama nazwa wskazuje, że jest to po prostu olbrzymi rodzaj szczura. To zwierzę ściekowe, które nie lub się zanadto przemęczać. Jeśli znajdzie jakąś padlinę, to nie zacznie polować na coś świeżego, tylko zje to, co akurat mu się trafiło. Niebezpieczny tylko w dużych stadach.

* Młody Olbrzymi Szczur (20 xp)

Pan Cienia (400 xp) - Głównie paladyni, którzy niegdyś przez swą chciwość utracili łaskę i stali się potępieni. Nienawidzą tego, co pozostało po ich życiowym zakonie. Są naprawdę wymagającymi przeciwnikami.

Pełzacz (120 xp) - Często nazywani obrońcami kopalń. Nie można spotkać ich na powierzchni, gdyż praktycznie całe swoje życie spędzają w jaskiniach i innych zapadliskach. Te olbrzymie insekty nie lubią jedynie dwóch rzeczy, światła i niespodziewanych gości.

* Pełzacz Wojownik (20 xp)


Wróć   I   |II

Global Quality
GQcert.com
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty ISO 9001.

Zapraszamy na stronę firmy
Minsbud.pl
specjalizującej się w sprzedaży
materiałów hydraulicznych Kan-therm.
Czy Gothic 3 spełnił Twoje oczekiwania?
Tak
Nie
Nie wiem
Zapisz się, aby otrzymywać nowości ze świata Gothic prosto na swój mail za pośrednictwem portalu Gothic Net!
Designed by Skuteczni.pl