Gothic
Gothic 3
Regały magazynowe LOG-SYSTEM
Gothic Net


Gothic II - Porady

Przed wykonywaniem jednych z trudniejszych zadań także radzę zapis stanu gry. To nic nie kosztuje, a daje w zamian wiele pożytku. Jedynym "utrudnieniem" może być grywalność, która powoduje, że zapomina się o takich szczegółach jak save. Z racji tego, że większą część gry spędzimy klepiąc bidę, dobrym acz nieco oszukańczym posunięciem jest zapisywanie gry przed wykonywaniem pewnych czynności.

Na przykład może to być otwieranie zamków, bądź informacja za pieniądze. Niejednokrotnie ludzie będą skorzy do rozmowy li tylko za pewne wynagrodzenie. A żądają całkiem sporo, bowiem liczą sobie od każdej informacji.

Bez walki będziesz nikim...

Drodzy Czytelnicy - jakokolwiek byśmy nie byli mili i sympatyczni, bez walki się nie obejdzie. Chociaż wspominałem tu i ówdzie o aspektach sztuki wojennej, to w tym rozdziale chciałbym przyjrzeć się temu nieco bliżej. Widząc grupkę przeciwników nie opłaca się ruszać na nich z pianą na ustach. Jest to wyzwanie arcytrudne, a na początku wręcz niewykonalne. Już po pierwszych potyczkach łatwo zauważyć, że zwartą grupę trzeba wziąć sposobem.

Najlepiej zwabiać po jednym przeciwniku na głowę i punktować wszystkich po kolei. Zachowamy więcej zdrowia, przy okazji zyskując ważne punkty doświadczenia. Właśnie, doświadczenie zyskuje się głównie za pokonanych nieprzyjaciół. W zależności od siły i klasy rywala otrzymujemy większą ilość punktów.

Awansując z poziomu na poziom dostajemy punkty nauki, za które można poprawić walkę jedno- lub dwuręczną albo nauczyć się równie pożytecznych rzeczy jak - na przykład - skradanie się czy oprawianie skór. Ciche chód pozwoli niepostrzeżenie poruszać się po pełnym niebezpieczeństw terytorium. Nie ratuje to każdej sytuacji, bowiem niektórzy przeciwnicy atakują po węchu. Wtedy nawet najcichszy chód nie pomoże.

A oprawianie skór może przydać się, jeśli zależy nam na pracy u Thorbiena. Ten kupiec zajmuje się myślistwem i wszystkim, co z tym związane. Wszelkie umiejętności sztuki myśliwskiej pozwolą nam wykonywać trofea, które - nie dość, że cenne - ładnie przyozdabiają szatę. Chciałbym zauważyć, że dzikie bestie przed atakiem próbują odstraszyć rywali wydając rozmaite dźwięki.. Jeśli zadrżą nogi - zawszę można uciec...


WróćI  |  II

Global Quality
GQcert.com
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty ISO 9001.

Zapraszamy na stronę firmy
Minsbud.pl
specjalizującej się w sprzedaży
materiałów hydraulicznych Kan-therm.
Czy Gothic 3 spełnił Twoje oczekiwania?
Tak
Nie
Nie wiem
Zapisz się, aby otrzymywać nowości ze świata Gothic prosto na swój mail za pośrednictwem portalu Gothic Net!
Designed by Skuteczni.pl