Gothic
Gothic 3
Gothic Net


Gothic II – Artefakty

Święty młot Innosa - W świecie Gothic II, nie wiele wiadomo na temat tej broni. Powstała tylko "mini-legenda", która głosi, iż wykonany został ze stali tak twardej, że może skruszyć najtwardsze skały. Broń ta w grze przyda nam się tylko raz - gdy chcemy przejść próbe ognia. Wtedy zabieramy ten potężny oręż i możemy nim pokonać kamienne golemy, jakie będą stały na straży przed naszym celem.

Łzy Innosa - Podczas swej kłótni z bratem, Innos wiedział, że jedynym wyjściem z tej opresji jest wojna między nimi. Wtedy więc bóg słońca wielce się zasmucił i zaczął płakać, a jego łzy spłynęły na ludzi i to one zapoczątkowały erę magów ognia. Kilku tych, którzy chcieli, aby "woda" ta służyła następnym pokoleniom, zebrali do jednej fiolki. Zastosować ten napój mogą tylko magowie ognia. Nawet wypicie napoju przez paladyna, spowoduje jego śmierć.

Oko Innosa - Czym jest Oko Innosa? Jest to najpotężniejszy artefakt boga słońca. Legenda głosi, iż sam Innos go pobłogosławił, tym samym przekazując mu cząstkę swej mocy. Oko Innosa, w świecie Gothic II, to symbol sprawiedliwości i wielkiej potęgi, jaką obdarzył ludzi w/w bóg. Dlatego też, wielu tych, którzy stoją po stronie zła, chce zniszczyć ten artefakt. Na nic zdają się jednak mizerne próby sił ciemności, bowiem amulet jest bardziej chroniony, niż sam król. Przechowują go magowie ognia, w swym klasztorze, w najmroczniejszych komnatach swego kościoła. Tylko najwyższa rada magów wie, gdzie dokładnie znajduje się oko.

Jaką rolę odgrywa w grze ten cenny artefakt? Cóż, w wielkim skrócie - dużą. To właśnie na nim opiera się jeden z głównych wątków fabuły drugiej części Gothica, czyli smoki. Bez odpowiedniego użycia tego potężnego przedmiotu, nie moglibyśmy nawiązać kontaktu ze smokami, a to nie pozwoliłoby nam na zrealizowanie głównego zadania w Gothic II - pokonania sił zła.


Global Quality
GQcert.com
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty BRC, IFS, DPD, ISO 9001.

Zapraszamy na stronę firmy
Minsbud.pl
specjalizującej się w sprzedaży
materiałów hydraulicznych.
odwiedzin:
Aktualnie gości: 5
w tym
Na stronie: 5
Na forum: 0
    Na forum:
Postów:  21370
Użytkowników: 2228
Najwięcej było: 191
Czy Gothic 3 spełnił Twoje oczekiwania?
Tak
Nie
Nie wiem
Zapisz się, aby otrzymywać nowości ze świata Gothic prosto na swój mail za pośrednictwem portalu Gothic Net!
designed by skuteczni.pl