Gothic
Gothic 3
Gothic Net


Gothic - Solucja - Rozdział V


Rozdział V: "Strażnicy portalu"

W pobliżu orkowego miasta spotkamy Ur Shaka. Zgodnie z jego radą należy mieć założone Ulu-Mulu podczas przechodzenia przez most. Dowiemy się, że świątynia jest zamknięta. Aby się do niej dostać musimy wykorzystać zwój teleportacji (znajduje się w jaskini), lub otworzyć kratę za pomocą figurki Śniącego (figurkę należy zdjąć czarem telekinezy). Należy pamiętać, że użycie czarów spowoduje atak orków, więc czary należy rzucać w ukryciu, lub należy wytłuc szamanów za pomocą talizmanu-broni.

W świątyni po pierwszej walce ze szkieletami udajemy się w lewo do pomieszczenia. Przycisk otwierający to pomieszczenie znajduje się po lewej stronie. Po wejściu zostanie się uwięzionym z dwoma szkieletami, które niszczymy. Następnie używamy przycisków po lewej i prawej stronie. Krata otworzy się. Wchodząc dalej używamy przełączników w odpowiedniej kolejności: środkowy, lewy i prawy. Zobaczymy, że otworzą się przejścia.

Koleinie wychodzimy z tego pomieszczenia i udajemy się w przejście na dole. W podziemnym korytarzu idziemy prosto i wyskakujemy z korytarza. Spotkamy orka opiekuna świątyni. Gdy pójdziemy dalej znów zamkną się kraty. Kombinacja przełączników to: środkowy, lewy, prawy. Pojawi się kapłan orków, którego zabijamy, a następnie zabieramy mu miecz. Zabrany miecz umieszczamy w szczelinie.

Powracamy do podziemnego korytarza i skręcamy w prawo, a później w lewo, a następnie wyskakujemy. Teraz udajemy się do pomieszczenia na wprost (pomieszczenie otwiera się przyciskiem po lewej stronie). W środku używamy przełącznika po lewej stronie.

Wychodzimy z pomieszczenia i skręcamy w lewo. Spotkamy kapłana orków. Zabijamy go i zabieramy miecz, który wkładamy w szczelinę.

Teraz udajemy się do wysuniętych filarów i wspinamy się po nich na górę. Koleinie udajemy się do widocznych wrót (otwiera je przełącznik po lewej stronie). W środku spotkamy kapłana, którego oczywiście zabijamy i zabieramy mu miecz. Wychodzimy z krypty i kierujemy się w prawo.

Przy zamkniętej bramie spotkamy Gor Boba, jednego ze strażników świątynnych. Po krótkiej pogawędce zabijamy go. Teraz udajemy się na lewo do pomieszczenia. Tam ustawiamy się w bramie tak, abyśmy mogli strzelić do przycisku i żeby nie sięgały nas kolce. Po oddanym strzale wchodzimy do środka i po lewej stronie ustawiamy się na podeście i strzelamy do przycisku zagłębionego w ścianie.

Koleinie udajemy się do pomieszczenia, w którym otworzyły się kraty. Tam używamy przełączników w kolejności: lewy, prawy i środkowy. Otworzy się krata, przy której stał strażnik. Udajemy się tam.

Za kratą skręcamy w prawo, zeskakujemy do zagłębienia i idziemy na wprost. Po drodze odwiedzamy komnaty i używamy w nich przełączników. Przechodzimy przez wysunięty most, okrążamy budynek z prawej strony i wskakujemy do środka przez dziurę w murze. Spotkamy czwartego kapłana. Po rozprawieni się z nim zabieramy jego miecz i miecz z kamiennego stołu. Powracamy tą samą drogą, którą przyszliśmy.

Następnie udajemy się tunelem na prawo. Tam musimy zejść na dół do przełącznika (można tam się dostać również tunelem z pełzaczami). Po uruchomieniu windy i zjechaniu na dół idziemy w głąb korytarza. Przełączamy przełączniki i powracamy przed dotychczas zamkniętą kratę.

Po dotarciu do ostatniego z kapłanów atakujemy go aż pojawi się wpis w dzienniku. Wtedy uciekamy i powracamy do Xardasa. Po rozmowie z nekromantą musimy poszukać sobie lepszego pancerz. W tym celu udajemy się do starej, zatopionej wieży Xardasa. Aby dostać się do wewnątrz wieży należy zanurkować. Ze skrzyni zabieramy zbroję i powracamy do maga. Otrzymamy od niego zwój z zaklęciem ładującym Uriziela.

Teleportujemy się do magów wody i rozmawiamy z Miltenem. Mag ognia zgodzi się nam pomóc w naładowaniu miecza. Po rozmowie z nim udajemy się do kopca rudy.


Wróć  I  |  II  |  III  |  IV  |  V  |  VI

Global Quality
GQcert.com
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty BRC, IFS, DPD, ISO 9001.

Zapraszamy na stronę firmy
Minsbud.pl
specjalizującej się w sprzedaży
materiałów hydraulicznych.
odwiedzin:
Aktualnie gości: 9
w tym
Na stronie: 9
Na forum: 0
    Na forum:
Postów:  21370
Użytkowników: 2228
Najwięcej było: 191
Czy Gothic 3 spełnił Twoje oczekiwania?
Tak
Nie
Nie wiem
Zapisz się, aby otrzymywać nowości ze świata Gothic prosto na swój mail za pośrednictwem portalu Gothic Net!
designed by skuteczni.pl