Gothic
Gothic 3
Regały magazynowe LOG-SYSTEM
Gothic Net


Gothic - Potwory

Wąż Błotny (400 xp) - Tego potwora zastać można jedynie na bagnach przy Obozie Sekty. Sam stwór przypomina wielkiego, oślizgłego i oczywiście wodnego węża, gdyż większość czasu spędza w wilgotnych warunkach. Atakuje on za pomocą trzech ogromnych zębów, które przerażają nawet tych mocniejszych przeciwników. W dodatku jest on odporny w pewnej mierze na ataki z broni ręcznej, dlatego też najlepiej korzystać przy starciu z nim z kuszy bądź z łuku, albo "dobrodziejstw magii".

Troll (2000 xp) - Bezapelacyjnie jeden z najsilnieszych potworów całego obszaru Kolonii. Potężna sylwetka, niewiarygodnie mocna skóra, a także potężne łapy, którymi odrzuca swych przeciwników dosłownie na odległość kilku metrów, to największe atuty tego potwora. W walce z nim, nie należy stosować broni dystansowej, gdyż strzały i bełty nie zadadzą mu żadnych, ale to żadnych obrażeń. Jedynym sposobem na pokonanie giganta jest walka ręczna- zbytnio nie polecana, bądź też walka magią, tutaj najlepszym wyjściem byłoby pomniejszenie stwora, który nie będzie już stanowił dla nas zagrożenia.

* Młody Troll (1000 xp)

Harpia (200 xp) - Bardzo denerwujące i do tego latające hybrydy. Są dość trudne do pokonania, gdyż zwinnie uciekają przed naszymi ciosami. W tym wypadku, najlepszym wyjściem jest ściąganie ich z broni dystansowej. Najgorszym jednak aspektem walki, jeśli chodzi o harpie, jest wydawany przez nich dżwięk, który na dłuższą metę staje się po prostu nie do zniesienia. Zwykle zamieszkują stare i zniszczone twierdze.

Demon (500 xp) - Naprawdę "demoniczna" bestia, ujmując to dosłownie. Demony to potężne, magiczne istoty, niezwykle odporne na jakiekolwiek ciosy. Same jednak, zadają duże obrażenia wszystkim napotkanym przeciwnikom, atakując ich ognistym oddechem i rozszarpując pazurami. Zwykle występują bardzo rzadko, można je także przywoływać za pomocą odpowiedniego zaklęcia. Nie trzeba chyba dodawać, jak dobrze jest mieć w walce takiego sprzymierzeńca. W grze występuje kilka rodzajów demonów, oto dwa z nich:

* Pomniejszy Demon (600 xp)
* Książę demonów (1000 xp)

Kamienny Golem (1000 xp) - Magiczna istota, stworzona z kamienia. Posiada całkowitą odporność na ataki z broni dystansowej, a z bliska jest wrażliwy jedynie na broń tępą, typu: młot, maczuga, itd... Najczęściej spotkać go można w okolicy starej Twierdzy na Południu.

Ognisty Golem (1000 xp) - Kolejna magiczna istota, tym razem stworzona z ognia. Golem ten byłby zupełnie niezniszczalny, gdyby nie wrażliwość na lodowe i elektryczne zaklęcia. Jakakolwiek broń "materialna" nie zada mu żadnych obrażeń.

Lodowy Golem (1000 xp) - Jeden z trzech magicznych golemów, istota stworzona z wody (a właściwie z lodu). Można się łatwo domyślić, że nic poza ognistymi zaklęciami nie jest w stanie zniszczyć tejże istoty. Poza tym, potwory tego typu występują niezmiernie rzadko.

Orkowy Pies (120 xp) - "Wytresowane" przez Orków, z wyglądu podobny do Wilka. Te psy to w rzeczywistości silne i zwinne bestie, występujące w naprawdę liczebnych grupach. Zamieszkują tereny należące do Orków, a także pomagają im tropić potencjalnych "intruzów".

Zombie (200 xp) - Jednym słowem- umarlak, ożywieniec powstały z grobu za pomocą czarnej magii. Jako przeciwnik, nie jest zbytnio wymagający, trzeba mieć jedynie odrobinę cierpliwości i czasu, gdyż jest bardzo odporny na jakiekolwiek ciosy. Podczas gry, można spotkać nieśmiertelną "wersję" Zombie, którą pokonać można jedynie za pomocą specjalnego zaklęcia.

* Nadzorca (1500 xp)

Ogar (220 xp) - Bardzo masywna i szybka bestia. Atakuje ona swoich przeciwników podobnie jak Cieniostwór, jednak z mniejszym skutkiem (nie posiada rogu). Występuje i walczy pojedynczo, a zamieszkuje najczęściej okolice starej Twierdzy na Południu Kolonii.

Szkielet (250 xp) - Szkielet walczy szeroką gamą oręża, same zaś znakomicie unikają miotanych przez nas strzał i bełtów. W ich szeregach znajdują się nawet magowie. W grze spotkamy cztery rodzaje szkieletów, a oto trzy z nich:

* Szkielet Zwiadowca (250 xp)
* Szkielet wojownik (300 xp)
* Szkielet Mag (500 xp)


Wróć  |I  |  II

Global Quality
GQcert.com
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Audyty i certyfikaty ISO 9001.

Zapraszamy na stronę firmy
Minsbud.pl
specjalizującej się w sprzedaży
materiałów hydraulicznych Kan-therm.
Czy Gothic 3 spełnił Twoje oczekiwania?
Tak
Nie
Nie wiem
Zapisz się, aby otrzymywać nowości ze świata Gothic prosto na swój mail za pośrednictwem portalu Gothic Net!
Designed by Skuteczni.pl